Przesieka – atrakcje

Przesieka – co zwiedzać?

Przesieka leży w dolinie rzeki Czerwień, nieopodal Karkonoskiego Parku Narodowego. To idealne miejsce dla miłośników kontaktu z naturą. Na północ od miasteczka, w drodze do Jeleniej Góry, na swojej drodze napotkacie Cieplice. Znajduje się tutaj kompleks gorących źródeł, który również warto odwiedzić. W sezonie zimowym Przesieka będzie doskonałym miejscem na nocleg, jeśli planujecie wyjazd na narty.

karkonosze noclegi

Przesieka – Ogród Japoński

Do najpopularniejszych atrakcji w okolicach Przesieki, z pewnością możemy zaliczyć Małą Japonię. Zobaczycie tu pięknie zaaranżowany ogród japoński z ogromną kolekcją różaneczników, a także oczka wodne i nieduże wodospady. Siruwia to jeden z niewielu takich obiektów w naszym kraju. Królują tu spokój i harmonia, a rośliny rozsadzono zgodnie z teorią feng shui. Ogród jest czynny od 10:00 do 19:00, natomiast z przewodnikiem można go zwiedzać między 11:00 a 17:00. Dla dzieci do lat 14. przewidziano bilety ulgowe, a pociechy do 3. roku życia nie ponoszą opłaty za zwiedzanie.

przesieka ogród japoński

Cieplice – termy

Baseny Termalne w Cieplicach to atrakcja dla dużych i małych. Zjeżdżalnie, baseny, huśtawki wodne, squash, strefa SPA – to tylko część atrakcji, czekających na Was w Aquaparku. Największym dobrodziejstwem regionu są jednak dwa baseny oraz jacuzzi wypełnione leczniczą, fluorkowo-krzemową wodą termalną. W cieplickich termach, temperatura wody wprost po wypływie z ziemi, sięga nawet 87°C. Możecie z nich skorzystać bez względu na porę roku. Latem natomiast, obiekt proponuje dodatkowe atrakcje w postaci Nocy Filmowej, Nocnego Pływania czy też Pikniku Kolorów.

cieplice termy

Karpacz – co warto zobaczyć?

Około 15 km na południowy wschód od Przesieki, mieści się Karpacz. Miejscowość ta znana jest ze swoich fantastycznych stoków narciarskich. Będąc w okolicy, koniecznie odwiedźcie centrum Karpacza, czyli deptak, przy którym znajdują się najlepsze restauracje i kawiarnie, a także stoiska z pamiątkami. Co jeszcze warto tu zobaczyć? Atrakcyjne miejsca, które stworzyła sama natura, to chociażby skały Pielgrzymy, najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżka, Dziki Wodospad czy też Skalny Stół. Jeśli natomiast chcielibyście odwiedzić muzea lub zobaczyć nietypowe budowle – tych również jest tu całkiem sporo. Koniecznie sprawdźcie Muzeum Karkonoskie Tajemnice, Park Bajek oraz drewniany Kościół Wang.

świątynia wang